صفحه اصلی » بازاریابی » اصول شش گانه استراتژی اقیانوس آبی

اصول شش گانه استراتژی اقیانوس آبی

اصول شش گانه استراتژی اقیانوس آبی:
اصل ۱⃣: فراتر رفتن از تقاضای فعلی: بجای تمرکز بر تقاضای فعلی و برآورده نمودن نیازهای فعلی مشتریان، می بایست به مشتریان بالقوه و نیازها و انتظارات آنها در بهمراه مشتریان فعلی تمرکز نموده و اینکه چطور می توان این نیازها را با نوآوری ارزش پاسخگو بود.

اصل ۲⃣:بازسازی مجدد مرزهای بازار:
به چالش کشیدن مفروضات و چارچوب های حوزه عمل در کسب و کار و تعریف مجدد آنها.
اصل ۳⃣: تمرکز بر یک تصویر بزرگ بجای تمرکز بر اعداد، آمار و ارقام خرد؛ چراکه تمرکز بر ارقام و اعداد بجای تصویر کلان باعث غفلت از جهت گیری های کلان و مسائل کای بازار و کسب و کسب و کار می شود.

اصل ۴⃣: انتخاب توالی استراتژیک درست و صحیح:
در خصوص آنچه که قصد ارائه‌ آن را دارید، به سوالات “چرا باید این محصول را خریداری کنند؟”، “آیا قیمت آن مناسب است؟”، ” آیا مانعی در راه موفقیت محصول در بازار وجود دارد؟” پاسخ دهید.
اصل ۵⃣:غلبه بر موانع کلیدی سازمانی:
موانع انگیزشی
موانعی منابع
موانع سیاسی
موانع ادراکی
اصل ۶⃣:اجرایی نمودن استراتژی:
تدارک شرایط اجرای موثر استراتژی فرموله بندی شده.
جایگذاری فرآیند مدیریت استراتژیک در نقشه فرآیندی سازمان / شرکت.

چارچوب چهار اقدام، جهت نوآوری ارزش در استراتژی اقیانوس آبی:
با توجه به اینکه تاکید استراتژی اقیانوس آبی بر نوآوری ارزش از طریق کاهش هزینه ها و ارتقاء ارزش قابل ارائه به مشتری می باشد، حال این سوال پیش می آید که چگونه می توان ارزشی نوآورانه خلق نمود؟
مولفین کتاب استراتژی اقیانوس آبی جهت ایجاد ارزشی جدید و نو برای مشتری که بتواند باعث ایجاد فضایی جدید در کسب و کار شود، چارچوبی چهار اقدامی را پیشنهاد می نمایند.

درباره‌ علی خویه

مدرس دانشگاه، سخنران، مشاور، محقق و مجری سیستم ها و برنامه های بازاریابی ارتباطات تبلیغات خلاقیت تجارت و فروش – بیش از ۱۸سال تجربه اجرایی، مولف و مترجم ۱۲کتاب مرجع کاربردی و تخصصی،عضو انجمن های ملی و بین المللی، ارایه بیش از ۴۵۰۰۰۰ نفر ساعت دوره ها و کارگاه های آموزشی و کاربردی و اجرایی به سازمانها شرکت ها و موسسات ملی و بین المللی، مجری بیش از ۹۰ پروژه در سراسر کشور، همکاری های مختلف اجرایی و تخصصی با برندهای معتبر و مشهور بین المللی، ارایه بیش از ۱۰۰ ها عنوان مقاله تخصصی، سخنرانی در بیش از صد سمینار مختلف، سخنران برتر ده ها سمینار، مهمان و کارشناس برخی از برنامه های صدا و سیما، عضو هیات تحریریه نشریات مختلف و …….

این مطلب را نیز بخوانید

KPI چیست؟ شاخص های کلیدی عملکرد چیست؟

KPI چیست تعاریف مفاهیم شاخص های کلیدی عملکرد KPI تهیه و تدوین: گروه آموزش و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code