اخبار فروشگاهی

ایجاد ۵۰ فروشگاه زنجیره‌ای ایرانی در بغداد

رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیان اینکه از سال آینده شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایران در سایر کشورها ایجاد می‌شود گفت: در ابتدا ۵۰ فروشگاه زنجیره‌ای ایرانی در بغداد عراق احداث خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بخش بازرگانی خبرگزاری tasnimnews.com ، امیرخسرو فخریان امروز درنشست خبری اظهار کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای  در آینده بخش بیشتری از  بازار خرده‌فروشی  کشور را در دست خواهد داشت که این رقم در برنامه ششم توسعه باید به ۲۰ درصد سهم بازار برسد و به نظر می‌رسد که در مرحله بعد نیز فروشگاه‌های فضای مجازی به شدت در کشور ما گسترش یابند.

وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شفاف است و از صندوق‌های مکانیزه فروشگاهی استفاده می‌کنند، افزود: اگر سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در بخش توزیع بیشتر بود دولت با برداشته شدن قیمت از روی کالاها موافقت می‌کرد زیرا امکان کنترل و رصد فعالیت آنها وجود دارد.

رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیان اینکه از سال آینده شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایران در سایر کشورها ایجاد می‌شود گفت: ۵۰ فروشگاه زنجیره‌ای ایرانی در بغداد عراق شعبه خواهند داشت که این امر زمینه ورود بیشتر کالاهای ایرانی را به این کشور فراهم می‌کند.

فروشگاه زنجیره ای

فخریان افزود: حذف یا عدم حذف قیمت کالا تفاوتی را برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای نخواهد داشت و ما مکلف به پذیرش مصوبات قیمتی دولت در این زمینه هستیم.

وی در پاسخ به این سوال تسنیم که برخی تولیدکنندگان و تعاونی های تولید چنین اعلام می‌کنند که فروشگاه‌های زنجیره‌ای آنها را مکلف به ارائه سود بیشتری برای توزیع کننده می‌کنند، گفت: باید توجه داشت که سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شبکه توزیع کالا کم و حداکثر ۱۰ درصد است و تولیدکنندگان نمی‌توانند تولید خود را براساس این رقم یا درصد برنامه‌ریزی کنند و این امر در واقع برای آنها صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای اضافه‌کرد: برندهای جدیدی که به بازرا می‌ایند ممکن است سود بیشتری را برای شبکه توزیع در نظر گیرند که دلیل آن نیز ایجاد، رقابت با برندهای قدیمی‌تر است تا از این طریق بتوانند محصولات خود را در بازار مصرف عرضه کنند.

فخریان گفت: هفته آیند فروشگاه‌های زنجیره‌ای کورش برای اولین بار وارد بورس می‌شود و سهام آن تا ۵ تا ۶ ماه دیگر عرضه خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن