صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » بازاریابی و برندسازی رستوران و فست فود

بازاریابی و برندسازی رستوران و فست فود

رستورانهای  دارای حدود ۳۶۲۰۰ شعبه در ۱۱۹ کشور جهان، بزرگ ترین مجموعه رستوران های زنجیره ای  میباشد که نام آن برای کوچک و بزرگ در سراسر دنیا شناخته شده است چون روزانه حدود ۷۰ میلیون نفر(چیزی نزدیک به جمعیت کشور ایران)  در آنها  غذا ، قهوه  و دسر صرف می کنند . این مجموعه مبتکر ایجاد غذاهایی ویژه کودکان بوده و با  ایجاد هزینه ای اندک  برای والدین ، کودکان مشتاقانه برای غذا خوردن بدانجا میروند  .

تمام تلاش مدیران ارشد  در راستای ارائه سرویس بهتر  و سریعتر به  سطح وسیع تری از جامعه  بوده و به دنبال شلوغتر شدن  فضای رستورانهایشان هستند .

این کمپانی قدرتمند دارای صدها هزار کارمند در سطوح مختلف شغلی میباشد و چنانچه نحوه فعالیت این مجموعه را مورد پیمایش قرار دهید  اخذ تصمیمات جدید و جاری شدن آنها را در سطوح مختلف کاری ، چیدمان رستورانها و حتی نحوه ارائه خدمات به مشتریان خواهید دید . نکته برجسته همزمانی انجام و پیاده سازی تغییرات – بنابر تصمیم مدیران-  در یک استان ، یک کشور و بعضا یک قاره است . از آنجا که کارمندان و مشتریان از تمامی اقشار جامعه و از کشورهای مختلف میباشند لذا از تاثیرات فرهنگی و اجتماعی عمیق این کمپانی بر جوامع مختلف نباید غافل شد .

در بسیاری از کشورها ، خصوصا در حوزه آمریکای شمالی به طور کلی به کارهای عمومی و سطح پایین مک جابز (Mc’Jobs) گفته میشود و این به عنوان یک اصطلاح فراگیر مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال به دانشجویان و دانش آموزان توصیه میشود که برای پوشش هزینه تحصیلات  مک جاب پیدا کنند تا بتوانند گذران زندگی نمایند . یعنی به طور عمومی این اصطلاح دربر گیرنده  کلیه کارهای دارای حداقل در آمد و با شرایط استخدام نسبتا آسانتر است  و همانطور که نمایان است اصل این اصطلاح  از کار در رستورانهای مکدونالدز  گرفته شده و عمومیت یافته است .

زمانی که به کارآفرینی و خلاقیتهای مجموعه عظیم مکدونالدز توجه مینمایید متوجه میشوید که همیشه مبتکر و پیشرو بوده اند و مابقی  تجارتهای مشابه همیشه سعی در دنباله روی از سیاست گذاریهای آنها داشته اند   . رقبا در خیلی موارد با شایعه پراکنی سعی در تخریب و ایجاد افت در تجارت آنها  دارند که در انتها  به کسب شهرت بیشتر آنها منجر میگردد .

باتوجه به تخصص و تجارب شخصی نویسنده و نظر صاحب نظران در  مارکتینگ ، این ایده متفقا وجود دارد  که برخی از وقایع توسط  مشاوران بازاریابی و مدیران خود مجموعه با سیستم مدیریت شایعه ایجاد می شود  و باعث میگردد که این مجموعه عظیم هر از چند گاهی به تیتر اول رسانه های گروهی کشورها  تبدیل گردد ، چنانچه در مقالات قبل نیز اشاره نموده بودم استفاده از روند تفسیر معکوس در تبلیغات ، امری متداول است که هم اکنون به سمت وضوح بیشتر در حرکت است.

اصطلاح رایج دیگری در زبان انگلیسی وجود دارد که آن رایت فور پسیج (Rite for passage) میباشد و اصولا به معنی بلوغ و گذراندن یک مقطع خاص در جوانان ، یا به صورت عامیانه خانم و آقا شدن جوانان به کار میرود ، حال آنکه بخشی از مردم در کشورهای آمریکای شمالی ، بر این باورند که جوانان برای رسیدن به بلوغ و(اصطلاحا مرد شدن ) میباید یک دوره در رستورانهای مکدونالدز کار کنند . حال این تفکر میتواند ریشه در مسایل مختلف اعم از سرعت و نظام انجام کارها و سایر فاکتورهای حاکم در آن مجموعه داشته باشد .

در مجموع هر چه بیشتر به کندو کاو در رابطه با سیستم فعالیت مک دونالدز و اثرات آن دربطن جامعه میپردازید متوجه میشوید که این  ابرقدرت همیشه یک ابرقدرت است .

منبع:http://forsatnet.ir

 

درباره‌ مشاور و مدرس مارکتینگ، برندینگ، فروش

این مطلب را نیز بخوانید

مدیریت مشتریان ناراضی با ۱۵ نکته موثر و کاربردی

مشتریان ناراضی معمولا نارضایتی و شکایت خود را از محصول یا خدمت مورد‌ِنظر با کارکنان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code