آموزش مذاکره موفقفروش

بازاریابی یا آزار دهی؟!!

 

امروز دوستی تعریف می کرد که تقریبا ساعت ۱۰ یا ۱۱ صبح خانمی از شرکت …. با ایشان تماس گرفته و با صدای بلند و بسیار حق به جانب گفته اند: سلام. من از شرکت …. تماس می گیرم. شما برای خودروتون باید کارت…. بگیرید که الزامی هست و مبلغ ۱۷۹ هزار تومن هم هزینه ی این کارته. امروز پنجشنبه است اگر تا یک ساعت دیگه برای این کارت اقدام نکنید از شنبه ۷۵۰ هزار تومن باید پرداخت کنید.
جالب اینجاست که این خانم بازاریاب تلفنی حتی فرصت فکر کردن، مشورت کردن و حتی سوال پرسیدن هم برای مشتری قائل نبودند و بسیار عصبی و کم حوصله فقط تهدید میکردند یا همین الان این کارت رو میفرستیم و پول رو پرداخت می کنید یا از شنبه ۶ برابر می شود!!! در حالی که رفتار تند و پر تنش ایشان مشتری را در نهایت عصبانی و این دوست عزیز تلفن را قطع کردند با پرس و جوی کوتاهی متوجه شدند هیچ الزامی برای دریافت کارت از طرف شرکت مزبور در کار نیست و خانم بازاریاب برای جذب مشتری به دروغ متوسل شدند.

متاسفانه در کشور ما این داستان عجیبی نیست. همه ما گاهی با بازاریابانی مواجه شده ایم که بسیار خشن، عصبی، دروغگو و نا آرامند. شک نداشته باشید چنین افرادی جز ” آزاردهی” برای مشتریان کاری نمی کنند. اینان نه تنها برای محصول شما مشتری جذب نمی کنند بلکه مشتریان را دلسرد و عصبانی می کنند.
بازاریابان محصول و خدمات چه به صورت تلفنی و چه حضوری اولین نکاتی که باید مد نظر داشته باشند ” صداقت” و” احترام به حقوق مشتری” است.
مشتری ما حق دارد:
۱_ به او حقیقت گفته شود.
۲- به او اطلاعات کافی برای تصمیم گیری ارائه شود.
۳_ برای او زمانی برای انتخاب و تصمیم گیری در نظر گرفته شود.

یادمان باشد رفتار بازاریاب اولین عامل ” جذب مشتری” است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی خویه

مدرس دانشگاه، سخنران، مشاور، محقق و مجری سیستم ها و برنامه های بازاریابی ارتباطات تبلیغات خلاقیت تجارت و فروش – بیش از ۱۸سال تجربه اجرایی، مولف و مترجم ۱۲کتاب مرجع کاربردی و تخصصی،عضو انجمن های ملی و بین المللی، ارایه بیش از ۴۵۰۰۰۰ نفر ساعت دوره ها و کارگاه های آموزشی و کاربردی و اجرایی به سازمانها شرکت ها و موسسات ملی و بین المللی، مجری بیش از ۹۰ پروژه در سراسر کشور، همکاری های مختلف اجرایی و تخصصی با برندهای معتبر و مشهور بین المللی، ارایه بیش از ۱۰۰ ها عنوان مقاله تخصصی، سخنرانی در بیش از صد سمینار مختلف، سخنران برتر ده ها سمینار، مهمان و کارشناس برخی از برنامه های صدا و سیما، عضو هیات تحریریه نشریات مختلف و …….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن