افزایش فروش فروشگاه پوشاکبازاریابی البسه، پوشاک و صنعت نساجیپوشاکپوشاک بچهپوشاک رسمیپوشاک زنانهپوشاک کودکانپوشاک مردانهفروشگاه پوشاکفروشگاه پوشاکمراکز خرید پوشاک

بالابردن فروش فروشگاه پوشاک

افزایش فروش فروشگاه پوشاک

پرسش: صاحب کسب‌وکاری هستم که به تازگی فروشگاهی را در حوزه پوشاک راه‌اندازی کرده‌ام. چگونه می‌توانم فروش محصولات را در فروشگاهم بالا ببرم؟

 

پاسخ کارشناس: پوشاک از آن دسته‌ محصولاتی است که مشتریان همیشه به آن نیاز دارند. همین موضوع مزیتی برای کسب‌وکارهای این حوزه محسوب می‌شود اما فروشگاه‌های این حوزه زیادند و در نتیجه رقابت نیز فشرده‌تر از بخش‌های دیگر بازار است. کسب‌‌وکارها در این باره باید بتوانند خود را از رقبای بازار متمایز جلوه دهند. به نظرم در این مورد طی کردن چهار گام به چنین کسب‌وکارهایی کمک خواهد کرد.

گام اول: فروشگاه باید به‌گونه‌ای طراحی شود که مشتریان برای یافتن کالای مورد نظرشان دچار مشکل نشوند.

در این راستا باید بخش‌‌بندی فروشگاه هماهنگی داشته باشد برای مثال قسمت پوشاک آقایان نباید در کنار قسمت نوزادان قرار بگیرد. نکته مهم دیگر این است که باید میان طراحی داخلی و منطقه‌ای که فروشگاه در آن قرار دارد نیز هماهنگی خوبی وجود داشته باشد برای مثال طراحی لوکس برای پایین شهر جواب نخواهد داد. چون مشتریان این منطقه به خیال گران بودن محصولات تمایلی به ورود به فروشگاه نخواهند داشت.

گام دوم: مانکن‌هایی که لباس را به تن می‌کنند، سفیران فروشگاه‌ هستند. در واقع آنها هستند که مشتریان را برای ورود به فروشگاه تشویق می‌کنند. پس باید در انتخاب لباسی که این مانکن‌ها به تن می‌کنند، دقت شود. لباس‌ها نباید تاخورده و چروک باشند و باید با عرف جامعه هماهنگی داشته باشند. اگر لباس فروشندگان با لباس مانکن‌ها یکی باشد، جلوه بصری بهتری به فروشگاه خواهد داد.

بازاریابی و برندسازی پوشاک لباس- مانتور - کت و شلوار

گام سوم:کسب‌وکارهای این حوزه بهتر است از انواع تخفیف و حراج استفاده کنند. تخفیف زدن به محصولات تاثیر روانی مثبتی برای خرید کردن در مشتریان ایجاد خواهد کرد.

گام چهارم: کسب‌وکارها باید بدانند مشتری‌مداری در حد شعار نیست و باید برای مشتری وقت و انرژی گذاشت. دراین باره نباید به مشتریان بی‌حوصله‌ جواب داد. زمانی که مشتری لباسی را پرو می‌کند، فروشندگان باید از تعریف و تمجید‌های غیرواقعی خودداری کنند، چون مشتریان به راحتی می‌فهمند که آنها دروغ می‌گویند و این کار روی فروش تاثیر خواهد گذاشت. کسب‌وکارهای این حوزه با اجرای این چهار‌ گام مطمئنا به اهداف فروش خود نزدیک‌تر خواهند شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن