استراتژی خرده فروشیاستراتژی فروشگاهی و خرده فروشیخرده فروشیخرده‌فروش‌ها

خرده فروشی و عمده فروشی

خرده فروشی و عمده فروشی

خرده فروشی و عمده فروشی ، تعریف خرده فروشی ، تعریف عمده فروشی و ارائه مثال از جمله موارد اشاره شده در این مقاله بازاریابی و فروش است.

خرده فروشی

خرده فروشی شامل همه فعالیت های مربوط به فروش مستقیم کالا ها و خدمات به مصرف کننده نهایی ، برای استفاده شخصی و غیر تجاری می شود.

یک خرده فروش یا فروشگاه خرده فروشی ، یعنی هر شرکت تجاری که عمده ی فروشش از خرده فروشی به دست می آید.

هر سازمانی که به مشتریان نهایی ، خواه یک تولید کننده ، عمده فروش یا خرده فروش ، محصولی را می فروشد ، درگیر خرده فروشی است. اینکه محصولات و خدمات چطور فروخته شوند ( توسط شخص ، پست ، تلفن ، ماشین فروش خودکار یا اینترنت ) یا کجا فروخته شوند ( در فروشگاه ، در خیابان یا در خانه مصرف کننده ) اهمیتی ندارد.

عمده فروشی

عمده فروشی شامل همه فعالیت های مرتبط با فروش محصولات و خدمات به آنهایی می شود که این محصولات و خدمات را برای فروش مجدد یا استفاده تجاری می خرند.

عمده فروشی شامل تولید کنندگان و کشاورزان ( به دلیل اینکه آنها عمدتاً در تولید نقش دارند ) و خرده فروشان نمی شود.

عمده فروش ها ( که توزیع کننده نیز نامیده می شوند ) از ابعاد مختلفی با خرده فروش ها فرق دارند.

اول اینکه ، عمده فروش ها توجه کمتری به پیشبرد فروش ، جو و مکان فیزیکی دارند چرا که با مشتریان سازمانی سر و کار دارند نه مصرف کننده نهایی.

دوم اینکه ، معمولاً حجم معامله های یک عمده فروش بزرگتر از حجم معامله های خرده فروش است و محدوده تجاری وسیع تری را نسبت به خرده فروش ها پوشش می دهند.

سوم اینکه ، عمده فروش ها و خرده فروش ها با قوانین حقوقی و نرخ های مالیات متفاوتی سر و کار دارند.

چرا کار با عمده فروشان

چرا تولید کنندگان اجناس خود را به جای اینکه به عمده فروشی ها بفروشند مستقیماً به خرده فروشی ها یا مصرف کنندگان نهایی نمی فروشند ؟ دلیل اصلی ، کارآیی است : عمده فروشی ها اغلب در انجام یک یا چند فعالیت زیر بهتر هستند :

نیرو های فروش عمده فروش ها به تولید کنندگان کمک می کنند تا با یک هزینه ی نسبتاً کم ، به بسیاری از مشتریان سازمانی کوچک دست پیدا کنند.

  • خرید و جور کردن ترکیب کالا :

عمده فروش ها می توانند کالا ها را انتخاب و ترکیب کالای مورد نیاز مشتریانشان را فراهم کنند که این اقدام باعث صرفه جویی در کارهای مشتریان می شود.

  • سر شکن کردن خرید انبوه :

عمده فروش ها با خرید عمده ی محصول و سر شکن کردن آن به واحد های کوچک تر ، می توانند باعث صرفه جویی در هزینه مشتریانانشان شوند.

  • انبار داری :

معمولاً عمده فروش ها ، موجودی را نگه می دارند که این کار ، هزینه های موجودی و ریسک های آن را برای عرضه کنندگان و مشتریان کم می کند.

  • حمل و نقل :

عمده فروش ها اغلب ، زمان تحویل سریع تری دارند زیرا به خریداران نزدیک ترند.

  • تأمین مالی :

بسیاری از عمده فروش ها ، با دادن اعتبار مشتریان را تأمین مالی می کنند و با سفارش زود هنگام و پرداخت به موقع صورت حساب ها ، عرضه کنندگان را.

  • تحمل ریسک :

بعضی از عمده فروش ها ، بخشی از ریسک را با پذیرفتن مسئولیت و تحمل هزینه های دزدی ، خسارت ، خرابی و از رده خارج شدن محصول قبول می کنند.

  • اطلاعات بازار :

عمده فروش ها درباره فعالیت های رقبا ، محصولات جدید ، قیمت های جدید و غیره ، برای عرضه کنندگان و مشتریان اطلاعات فراهم می کنند.

  • خدمات مدیریتی و مشاوره ای :

عمده فروش ها اغلب به خرده فروش ها برای آموزش کارکنان ، طراحی فضای فروشگاه و ویترین ها و راه اندازی سیستم های کنترل موجودی و حسابداری کمک می کنند. همچنین ممکن است با ارائه آموزش و خدمات فنی به مشتریان صنعتی کمک کنند.

 

منبع:marketingirantalent.com

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php55) in Unknown on line 0