صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » شاخص های مهم در تحلیل کارایی یک صفحه اینستاگرام

شاخص های مهم در تحلیل کارایی یک صفحه اینستاگرام

شاخص هایی وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید میزان تعامل مخاطبان با یک صفحه اینستاگرام و کارایی آن صفحه را محک بزنید. شبکه اینستاگرام با داشتن بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال به طور روزانه، خود را به سطحی از اعتبار و کارایی رسانده که تقریباً محال است برندی پیدا شود که از کنار این شبکه و پتانسیلش به راحتی بگذرد. با این وجود، تمامی برندهایی که از اینستاگرام برای گسترش خدمات شان استفاده می کنند، این کار را به طور صحیح و اصولی انجام نمی دهند.

شما برای اینکه بتوانید ارزیابی درستی از میزان فعال بودن صفحه اینستاگرام و همچنین میزان تأثیرات مثبت حاصل از فعالیت در این شبکه داشته باشید، باید دستاوردها و نتایج به دست آمده از اینستاگرام را مورد سنجش قرار دهید. فرقی نمی کند که شما هنوز حسابی در اینستاگرام ندارید یا اینکه قصد ایجاد یک حساب تازه دارید؛ یا اینکه یک حساب در حال استفاده دارید و می خواهید برخی از رهیافت های نتیجه محور را روی آن اعمال کنید، در هر صورت ما در اینجا شاخص هایی ارائه می دهیم که می توانند شما را در رسیدن به موفقیت یاری کنند.

۱- فالوورها

تعداد اعضای صفحه یکی از ساده ترین و در عین حال حیاتی ترین شاخص هایی است که باید آن را رصد کنید. شاید شما در حساب شخصی اینستاگرام خودتان، تصمیم بگیرید که به سادگی و بدون توجه به موضوعی خاص، یک عکس جالب از حیوان خانگی تان را با شماری از دوستان یا اعضای خانواده تان به اشتراک بگذارید. اما اگر در حال مدیریت یک حساب اینستاگرام تجاری باشید، باید بتوانید محتوای خود را به سطحی برسانید که بیشترین افراد ممکن را از میان مخاطب های هدف به سوی صفحه بکشاند.

وقتی که در مورد اینستاگرام صحبت می کنیم، آن گفته قدیمی در مورد اینکه تعداد پست ها هر قدر بیشتر باشد، بهتر است، دیگر صادق نخواهد بود. شما می توانید با تگ کردن پست های خود با هشتگ های محبوب و مرتبط به صنعت یا کسب وکارتان، فالوورهای اینستاگرامی بیشتری جذب کنید.

برای مثال تیم پایگاه آنترپرنر موفق شده بودند مخاطبان اینستاگرامی خود را با استفاده از هشتگ های مرتبط business، #startup# و entrepreneur# طی حدود شش ماه به ۵۰۰هزار نفر برسانند.

استفاده از این هشتگ ها به افراد علاقه مند به مباحث کارآفرینی اجازه می داد که محتوای دلخواه شان را بهتر پیدا کنند و با آن پایگاه مرتبط شوند.

شما حتماً باید پست های تان را با تگ هایی ارسال کنید که کاملاً با کسب وکار شما مرتبط هستند. برای نمونه اگر شما در کار فروش کفش های ورزشی هستید، بهتر است از هشتگی همانند #دو، #تناسب اندام یا #دونده های اینستا استفاده کنید. اگر شما می خواهید کفش های پاشنه بلند ارائه کنید، می توانید از هشتگ هایی در مورد مد و فشن و استایل استفاده کنید.

شما به سرعت می توانید هشتگ های محبوب مدنظر خودتان را با تایپ کردن کلمات کلیدی آن صنعت در قسمت جست وجوی اینستاگرام شناسایی کنید. از پر شدن هشتگ ها نترسید.

توییتر شمار کاراکترها را محدود می کند؛ اما اینستاگرام تا سقف استفاده از ۳۰ هشتگ را برای تان مجاز گذاشته است. درحالی که ما به طور متداول پست هایی را می بینیم که دارای هشتگ های زیادی هستند اما به نظر می رسد که بین پنج تا ۱۰ هشتگ برای یک پست رقم مناسبی باشد.

اگر مطمئن نیستید چه هشتگ هایی می توانند در زمینه فعالیت شما بیشترین جاذبه را ایجاد کنند، محبوب ترین پست ها را مدنظر قرار دهید یا اینکه نگاهی به کارهایی داشته باشید که سایر برندهای فعال در زمینه شما انجام داده اند.

۲- درگیر شدن ذهن مخاطب با پست

هنگامی که اکانت اینستاگرام شما شروع به رشد می کند، باید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که کاربران واقعی با پست های تان درگیر می شوند و آن را با لایک زدن یا کامنت دادن برای این پست ها نشان می دهند.

استاندارد موجود در صنعت، حدود ۷۰ واکنش به ازای هر هزار فالوور است. سطح بالای درگیر شدن مخاطبان نشان دهنده این خواهد بود که محتوای شما در میان مخاطبان تان بازتاب دارد. حال اگر میزان درگیر شدن مخاطبان با پست های تان کم باشد چه باید کرد؟ بر پایه تحقیق های نیل پاتل، کارشناس بازاریابی و کارآفرینی، بالاتر بردن تأثیر شما بر مخاطبان در اینستاگرام و به حد بیشینه رساندن آن یک علم است.

۳۸ درصد لایک ها برای پست هایی زده می شود که دارای عکس از پدیده ها باشند.

۳۰ درصد افزایش در میزان درگیری مخاطبان برای پست های عکس دار، نشان می دهد که مشتریان و مخاطبان واقعی در حال استفاده از سرویس هستند.

۲۹ درصد لایک ها برای پست هایی با فضای پس زمینه زیاد ثبت می شوند.

۲۴ درصد از لایک ها برای تصاویر روشن در برابر تصاویر تیره به ثبت می رسند.

شما باید پست های اینستاگرام تان را به نحوی برنامه ریزی کنید که میزان تأثیرشان به ماکزیمم برسد. این هدف و کار برای آن هیچ تفاوتی با تلاش برای پردازش مفهوم و مفهوم دهی به یک پرینت یا بیلبورد تبلیغاتی ندارد.

بهتر است یک تقویم ادیتوریال ویژه برای کسب وکارتان در اکانت اینستاگرام در نظر داشته باشید. نوع تصاویری را که هرروز می خواهید پست کنید، یک هفته زودتر مشخص و برنامه ریزی کنید.

سپس یک بعدازظهر را به طور کامل به گرفتن عکس از محصولات و ادیت تمامی آنها اختصاص دهید، به طوری که تصاویر شما دارای جلوه های کامل و مناسب و در زمان معین شده برای ارسال پست ها، آماده باشند.

۳- بازدیدهای استوری

ارائه فیلترهایی برای تصاویر ثابت، دلیل اصلی شهرت اینستاگرام در روزهای اول ورود بود. از آن زمان تا به امروز ما شاهد معرفی و به کارگیری پست های ویدئویی نیز از جانب شبکه بوده ایم و اکنون کاربران می توانند استوری های مورد نظرشان را هم در اینستاگرام ایجاد کنند.

افراد و برندهای مختلف چندین عکس یا ویدئو از یک روز را کنار هم می گذارند و آن را به صورت استوری در اینستاگرام قرار می دهند. شما حتماً باید شمار بازدیدهای استوری های خود را پیگیری کنید؛ درست همان طور که شاخص های درگیر شدن مخاطب را برای پست های معمولی تان بررسی می کنید.

شمار بالای بازدیدها (بسته و مرتبط با وسعت مخاطبان) به این معنی است که استوری های شما کاربران را تحت تأثیر قرار می دهند. شمار پایین تر بازدیدها نیز این پیام را به شما می رساند که زمان انجام تجربه ای جدید با محتوای جدید برای استوری ها فرا رسیده است.

سعی کنید به آپدیت های استوری تان تنوع ببخشید و در آنها مجموعه ای از نکات شاخص محصولات، پشت صحنه عکس ها و همچنین ترفندهای سریع جای دهید. سعی کنید از پست های تان لذت ببرید و به خودتان هم خوش بگذرد و در مورد اشتراک گذاری بیش از حد پست در این بخش نیز نگران نباشید.

استوری ها در واقع برای برندها ایده آل هستند؛ زیرا چنین قابلیتی امکان و فرصت برقراری ارتباط های کوتاه با مخاطب را در طول روز و بدون پر کردن فیدهای آنها از پست های یک صفحه فراهم می کند.

۴- بازدید های وب سایت

پست های اینستاگرام به کاربران اجازه نمی دهند که به طور مستقیم و با کلیک وارد آن سایت شوند؛ مگر اینکه آن پست به عنوان یک تبلیغ (ad) ارسال شده باشد. با این حال هر اکانت اینستاگرامی به دارنده اجازه می دهد که در بخش بیو یک لینک قرار دهد.

بسیاری از برندها در بخش بیو تنها به وارد کردن لینک اصلی وب سایت شان اکتفا می کنند و هرگز آن را تغییر نمی دهند. تصور کنید که شما چطور می توانید با ایجاد تغییر در لینک اصلی و تبدیل آن به لینکی مرتبط با پست اخیرتان، بازدید وب سایت تان را از طریق اینستاگرام افزایش دهید.

اندکی زحمت اضافه می تواند شما را قادر کند که در پست و کپشن خودتان به نوعی یک فراخوان بگذارید؛ برای مثال با این مضمون که «برای اطلاعات بیشتر روی لینک بیو کلیک کنید». سپس می توانید از سرویس گوگل آنالیتیکز استفاده کنید و میزان بازدیدهای سرازیر شده به سایت از طریق اینستاگرام را مشاهده کنید.

منبع:http://forsatnet.ir بابک قهرمانی

درباره‌ مشاور و مدرس مارکتینگ، برندینگ، فروش

این مطلب را نیز بخوانید

۴ گام برای جلب دوباره اعتماد مشتری ناراضی

اهمیتی ندارد که کسب‌وکارتان چه باشد، به هر حال امکانش وجود دارد که با مشتری‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code