صفحه اصلی » بازاریابی » بازاریابی خدمات » بازاریابی خدمات مهندسی » مفهوم مدیریت بازاریابی برای شرکت های فنی مهندسی

مفهوم مدیریت بازاریابی برای شرکت های فنی مهندسی

مفهوم مدیریت بازاریابی برای شرکت های فنی مهندسی
مفهوم مدیریت بازاریابی برای شرکت های فنی مهندسی ، مشخص شدن فرصت های بازار، شیوه های بازاریابی در مراحل مختلف چرخه عمر خدمت ، رو ش های گوناگون خط تولید ، سازماندهی دوایر بازاریابی و نحوه اجرا ، نظارت و کنترل طرح هاست . به هر حال مفهوم بازاریابی به مراتب بیش از دایره ای خاص در هر شرکت مهندسی است که به ( فروشندگی خدمات ) اشتغال دارد . (۲۰۰۴ ,R P ,Davis(

بازاریابان برای شناسایی فرصت ها به مطالعه و تحقیق اهتمام می کنند . منطور از این فرصت ها ، دست یابی به افراد یا گروه هایی از مردم است که نسبت به بعضی از خدمات دارای نیازهای تامین نشده یا علایق پنهان می باشند که این افراد می توانند سازمان های کلان کارفرمایی نیز باشند.
فرآیند بازاریابی نیاز به تقسیم بندی بازار و انتخاب هدفدار بازهایی است که شرکت برای پاسخ گویی به آنها در بهترین موقعیت قرار دارد . که در دنیای امروز بازاریابی اینترنتی حرف اول را می زند .(۱۹۹۱,Payne ,M ,Christopher)

هر شرکتی باید یک خط مشی برای خود تعیین کند و ترکیب عناصر بازاریابی و برنامه عملیاتی خود را متناسب با آن خط مشی تعیین نماید.

 

تبیین ارکان اصلی بازاریابی 

پیام : کسب و کار شما چه پیامی را منتقل می کند؟
رسانه : روزنامه ، تلویزیون ، ایمیل ، بیلبورد ، اینترنت.
مخاطب : افرادی هستند که علاقه مند به محصولات و یا خدمات شما هستند.
حال با آشنایی این سه رکن اصلی لازم است برای کسب وکار خود این موارد را تبیین و مشخص فرمایید. پرواضح است که شرکتهای موفق علاوه بر داشتن بیانه ماموریت شرکت ، ارکان اصلی بازاریابی خود را نیز مشخص نموده اند و در حین انجام کار از چارچوب های ترسیم شده عدول نخواهند نمود. شایان ذکر وتوجه است که تغییر استراتژی ها و یا ایجاد تقدم و تاخرهای بعدی حین کار ، صرافت امر را از بین برده و شما را از رسالتتان دور می نماید.,Davidson and D ,Connor )1990)
به عبارتی از این شاخه به آن شاخه پریدن ماحصلی برایتان جزء خستگی سازمانی و سرگردانی به ارمغان نخواهد آورد

درباره‌ علی خویه

مدرس دانشگاه، سخنران، مشاور، محقق و مجری سیستم ها و برنامه های بازاریابی ارتباطات تبلیغات خلاقیت تجارت و فروش – بیش از ۱۸سال تجربه اجرایی، مولف و مترجم ۱۲کتاب مرجع کاربردی و تخصصی،عضو انجمن های ملی و بین المللی، ارایه بیش از ۴۵۰۰۰۰ نفر ساعت دوره ها و کارگاه های آموزشی و کاربردی و اجرایی به سازمانها شرکت ها و موسسات ملی و بین المللی، مجری بیش از ۹۰ پروژه در سراسر کشور، همکاری های مختلف اجرایی و تخصصی با برندهای معتبر و مشهور بین المللی، ارایه بیش از ۱۰۰ ها عنوان مقاله تخصصی، سخنرانی در بیش از صد سمینار مختلف، سخنران برتر ده ها سمینار، مهمان و کارشناس برخی از برنامه های صدا و سیما، عضو هیات تحریریه نشریات مختلف و …….

این مطلب را نیز بخوانید

مشاور بازاریابی و فروش

marketing consulting khooyeh

بیست پرسش اساسی که باید از یک مشاور بازاریابی بدانید یک مشاور بازاریابی، شرایط کار با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code