اخبار فروشگاهی

ادغام دو فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ انگلیس

ادغام دو فروشگاه زنجیره‌ای انگلیس به ارزش ۱۲ میلیارد پوند

لندن – ایرنا – منابع انگلیسی از توافق دو فروشگاه زنجیره‌ای این کشور موسوم به سینزبری (Sainsbury’s) و ازدا (ASDA) برای ادغام به ارزش ۱۲ میلیارد پوند خبر دادند.

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا، فروشگاه زنجیره‌ای سینزبری که پیشنهاد دهنده این معامله تجاری است هدف از اجرای این طرح را کاهش هزینه‌های اداری و بهای محصولات عنوان کرده است.
سینزبری که با ۱۸۱ هزار کارمند و درآمدی نزدیک به ۲۶ میلیارد پوند در سال، دومین شرکت خرده‌فروش انگلیس به شمار می‌رود، پیشتر در معامله‌ای به ارزش حدود یک میلیارد پوند شرکت انگلیسی-کانادایی آرگاس (Argos) را خریداری کرده بود.
به گفته منابع انگلیسی، این شرکت اکنون در نظر دارد تا تعدادی از شعب آرگاس را در فروشگاه ازدا دایر کند.
فروشگاه زنجیره‌ای ازدا نیز با ۱۶۵ هزار کارمند و درآمد حدود ۲۲ میلیارد پوند در سال، سومین شرکت خرده‌فروش انگلیس به شمار می‌رود. این فروشگاه در سال ۱۹۴۹ تأسیس و در سال ۱۹۹۹ به ارزش ۶٫۷ میلیارد پوند، توسط شرکت آمریکایی وال‌مارت خریداری گردید.
شرکت آمریکایی وال مارت در چارچوب معامله یادشده حدود ۳ میلیارد پوند اعتبار نقدی و ۴۲درصد از سهام شرکت جدید را صاحب می‌شود.
دو طرف امیدوار هستند تا با کاهش ۵۰۰ میلیون پوند از هزینه‌های مدیریتی، ۱۰ درصد از هزینه محصولات را کاهش دهند.
هرچند مقامات هیچ‌کدام از دو فروشگاه قصد تعطیلی شعب و یا تعطیلی نیروهای خود را ندارند اما اتحادیه‌های کارگری انگلیس نسبت به‌احتمال بی‌کار شدن کارکنان شرکت‌های یادشده هشدار داده‌اند.
این معامله تجاری در حالی صورت می‌گیرد که دو فروشگاه یادشده در سال گذشته میلادی به‌طور میانگین شاهد افت ۱۵ درصدی درآمد خود بودند.
رأی مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا نگرانی‌های جدی را در بخش اقتصادی این کشور ایجاد کرده است. بنابر پیش‌بینی‌ها، اقتصاد این کشور طی دو سال آینده نسبت به سایر کشورهای عمده اروپایی ضعیف‌تر خواهد بود؛ بااین‌حال دولت لندن اصرار دارد که طبق برنامه اعلام‌شده در ماه مارس سال ۲۰۱۹ رسماً از اتحادیه اروپا خارج شود.

منبع:irna.ir

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن