افتتاح فروشگاهافتتاح مال و هایپرمارکتافزایش فروش و جذب مشتریان فروشگاهتاکتیک تخفیف در فروشگاه هاتبلیغات فروشگاهمقالات و مطالب فروشگاه داری مدیریت فروشگاه هایپرمارکت زنجیره ای فرانچایزینگ

نحوه ی برگزاری مراسم افتتاحیه فروشگاه

خرده فروشان موفق تمام تلاش خود را برای شناخته شدن در جامعه به کار می گیرند. سعی کنید همه افراد ذیربط از دولت، روزنامه ها، ایستگاه های رادیو و تلویزیونی و گروه های اجتماعی را در مراسم افتتاحیه خود دعوت کنید. شرکت ها و کسب و کارهای کوچک سخت تلاش می کنند عموم مردم را درگیر مراسم افتتاحیه خود کنند.

 

مراسم افتتاح فروشگاه شرکت شما این اجازه را می‌دهد که درها را باز کنید و به مشتریان بالقوه در داخل محیط خود خوشامد بگویید. این رخداد به شما فرصت می‌دهد محصولات و خدمات خویش را به عنوان بخشی از مؤلفه بازاریابی طرح کسب و کار خود نمایش دهید. برگزاری سریع یک مراسم افتتاحیه در دقیقه نود، احتمالاً به معنای اتلاف وقت و پول شما است. کار خود را با برنامه‌ریزی جزییات مراسم خیلی زودتر از زمان باز کردن کسب و کار خود برای تضمین مراسمی بزرگ آغاز کنید.

بودجه ای برای افتتاحیه در نظر بگیرید. تعیین بودجه به شما اجازه می دهد مراسم موفقی داشته باشید اما بودجه تبلیغاتی هر برنامه باید جدا باشد.
سریعاً تاریخ مراسم را انتخاب کنید. با انتخاب تاریخ می توانید به خوبی زمانبندی حضور مهمان ویژه در مراسم را به شکلی مناسب برنامه ریزی کنید. می توانید به مشتریان، فروشندگان و کارکنان خود چند ماه زودتر خبر دهید و یک مراسم افتتاحیه بزرگ را رقم بزنید.

hypermarketing salez (1)
مجوزها: مقررات دولتی و مجوزهای لازم دربار تابلوها و بنرهای تبلیغاتی یا پوشش هایی که برای تبلیغات استفاده می کنید را بررسی نمایید. برخی کشورها دارای مقررات و مجوزهایی هستند که برای تبلیغات در چنین مراسمی الزامی است.

 
شناسایی گروه هدفی که می‌خواهید در مراسم افتتاحیه شرکت کند. مشتریان معمول که انتظار دارید به دفعات با کسب و کار شما در ارتباط باشند مثلا  اگر فروشگاه پوشاک کودک دارید ، والدین  بچه‌‌‌های کوچک مشتریان دائمی شما خواهند بود.
مراسم افتتاحیه را در طول هفته و زمانی در سال برنامه‌ریزی کنید که افراد به خاطر دیگر تعطیلات یا فعالیت‌های مشغول نباشند. زمانی را انتخاب کنید که دارای بهترین کارآیی برای مخاطبان  هدف شما باشد. به عنوان مثال، اگر فروشگاه محصولات آموزشی ویژه معلمان را آغاز می‌کنید، مراسم افتتاحیه را در طول تابستان یا در ساعات اولیه غروب و در زمانی که معلمان در مدرسه نیستند برنامه‌ریزی کنید.
مراسم افتتاحیه را از طریق مطبوعات، تابلوها، آگهی‌های رزونامه و…. تبلیغ کنید. در روز مراسم، تابلوهای بزرگ، بادکنک، بنر و دیگر اقلام تبلیغاتی را برای جلب توجه به کسب و کار خود به  کار بگیرید.
نمایندگان مرتبط با کسب و کار مانند شهردار، اعضای شورای شهر، اعضای اتاق بازرگانی، خبرنگاران محلی، تبلیغ‌کنندگان کسب و کار و مالکان کسب را در صنایع مرتبط دعوت نمایید. به  عنوان مثال، اگر یک بوتیک عروسی باز می‌کنید، از متخصصان گل‌آرایی یا دکوراتورهای کیک و شیرینی نیز دعوت نمایید.

hypermarketing salez (4)
رخدادها و فعالیت‌ها مانند قیچی کردن روبان را برای مهمانان خود برنامه‌ریزی نمایید. رخدادهایی خاص برای کسب و کار خود مانند تست طعم و مزه برای کسب و کار کترینگ غذا را در نظر  بگیرید.
در طول مراسم افتتاحیه برای ترغیب حضار به امتحان کردن کسب و کار خود، تخفیف یا قیمت‌های ویژه پیشنهاد دهید. برای ترغیب به حضور افراد بیشتر، جایزه تعیین کنید .
خوراکی‌هایی همچون تنقلات یا چاشنی‌ها را در مراسم افتتاحیه در نظر بگیرید .
اطلاعات مربوطه به شرکت خود را برای همه حضار بفرستید از جمله اطلاعات تماس، نشانی وب‌سایت، و سرفصل محصولات یا خدمات. اگر بودجه شما اجازه می‌دهد، یک کیف یا هدیه کوچک به همه افراد مرتبط با کسب و کار خود اعطا کنید.

 

hypermarketing salez (2)

مهمترین اصل در برگزاری مراسم افتتاحیه خوب برنامه ریزی درست و دقیق است.

 

مراسم خود را به یک مراسم شرکتی تبدیل کنید. بن های ویژه ای برای شرکت های محلی بفرستید و با آنها ارتباط برقرار کنید. اجازه دهید مالکان آنها شب قبل از مراسم بیایند و فروشگاه شما را ببینند.
از همان ابتدا به فکر ایجاد وفاداری مشتریان باشید. مشوق های خاصی برای مشتریانی که قبل ازمراسم از شما خرید   کرده¬اند، در نظر بگیرید. اگر مشتری رسیدی مربوط به قبل از زمان افتتاحیه آورد، به او یک جایزه ویژه یا تخفیف ویژه بدهید تا به یک مشتری وفادار تبدیل شود.
یک نفر را به عنوان مسئول تفریح و سرگرمی در نظر بگیرید. او در میان جمعیت می گردد، پیام های آنها را می-شنود و افراد را ثبت نام می کند. به همین خاطر، شما به یک فرد حرفه ای نیاز دارید.
حداکثر کارکنان را در اختیار داشته باشد. مطمئن شوید کارکنان فروش اطلاعات کامل درباره مکان محصولات، ساعات کار فروشگاه و چیدمان فروشگاه داشته باشند.

drmall hypermarket (4)
منتظر ثبت نام ها نمانید. برای جمعیتی که می آید و خرید می کند، برنامه داشته باشید. هم ثبت نام ها باید باز بوده و هم تفریح کافی برای سرگرم کردن مشتریان در انتظار وجود داشته باشد. وقتی افراد خوشحال باشند، به این توجه ندارند که چقدر در یک صف انتظار می کشند.  استفاده از یک کمدین یا مسئول تفریح یا یک گروه می تواند باعث شادی مشتریان منتظر در صف شود.
با کسب و کارهای مجاور تعامل برقرار کنید. از آن جا که مراسم افتتاحیه خود را از قبل برنامه ریزی کرده اید، می توانید با کمک آنها از چند هفته زودتر آگهی های دستی تهیه کنید. یک رستوران می تواند آگهی های شما را به مشتریان خود بدهد و شما نیز آگهی های آنها را به مشتریان خودتان بدهید.
.با مسئولین محلی و دفتر شهردار تماس بگیرید و خواهان شرکت آنها در جلسه قیچی کردن روبان افتتاحیه شوید.سیاستمداران عاشق حضور عمومی در شرکت های محلی هستند و باید تا می توانید از آنها دعوت کنید.

 
با روزنامه های محلی تماس بگیرید و با سردبیر صحبت کنید تا او را از ورود یک کسب و کار جدید به محل مطلع کنید. بر مزایایی تأکید کنید که شرکت شما می تواند از طریق ارایه خدمات مورد نیاز یا شغل آفرینی برای جامعه به همراه بیاورد.

برای کسب و کار خود و همه کسانی که می آیند، دعا کنید. سازمان های مذهبی محلی را برای شرکت قبل از مراسم قیچی کردن روبان دعوت کنید تا برای کسب و کار شما دعا کنید. رهبران مذهبی می توانند اعضای خیریه ها را دعوت کنند تا در این رخداد ویژه شرکت کنند.

hypermarketing salez (5)

گروه های سرود مدارس محلی را برای اجرای نمایش در مراسم افتتاحیه خود دعوت کنید. کمکی کوچک به برنامه گروه سرود مدرسه می تواند به نشان دادن حسن نظر شما در قبال جامعه کمک کند. در مراسم قیچی کردن روبان، یک چک حاوی کمک های خود را اهدا کنید تا رهبران جامعه و روزنامه ها بتوانند صدای حسن نیت شما را بشنوند.
مراسم قیچی کردن روبان را با پخش سرود ملی انجام دهید و از یک گروه پیشاهنگی بخواهید پرچم کشور را بالا ببرد. به این گروه و اعضای آنها و کسانی که در نیروهای نظامی هستند هم تخفیف دهید و هم از آنها برای شرکت در این مراسم دعوت کنید.
نمایندگان فروش باید درباره محصولات به مشتریان و مصرف کنندگان آموزش دهند. فروشندگان و تولیدکنندگان دارای کارکنان فروش مجربی هستند که می توانند کمک کنند در همان مراسم افتتاحیه به مصرف کنندگان درباره محصولات و بهترین شیوه استفاده از کالاها آموزش دهند.
تبلیغات محیطی را جدی بگیرید.پخش تراکت ، نصب بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی ، روزشمار افتتاحیه و … روش هایی است که توجه مردم را به سمت شما جلب می کند.همچنین از یک گروه فیلمبرداری و عکاسی حرفه ایی برای روز افتتاحیه استفاده کنید.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php55) in Unknown on line 0