دوره های فروش و بازاریابیمشاور فروش

بیست و پنج نکته طلایی و کلیدی موفقیت در بازاریابی و فروش اینستاگرامی و افزایش فروش در اینستاگرام

صفحه اینستاگرام دکتر علی خویه Instageram.com/khooyeh.ir

وب سایت drkhooyeh.ir

اینستاگرام تحولی عجیبی در زندگی افراد داشته است و وابستگی عجیبی برای افراد داشته است چرا که طبق مطالعات نشریه فوربس مثل آب و نان برای بسیاری از مخاطبان حیاتی شده و حتی در یک آزمایش وقتی اینستاگرام را از عده ای از طرفداران این شبکه گرفته شد آنها دچار افسردگی شده و به شدت از نظر روحی و روانی آسیب دیدند حال به نظر شما چگونه باید کسب وکار خود را در اینستاگرام شکل دهیم و در این فضا رشد کرده و به فروش مناسب برسیم. شبکه اجتماعی اینستاگرام، عملکرد تاثیرگذاری داشته و رابطه عمیقی با مخاطبان برقرار می‌کند. از سوی دیگر نیز معمولا کسب و کارها با ارائه خدمات و محصولات مناسب، کیفیت زندگی افراد را بهبود می‌بخشند. در بین تمام رسانه های اجتماعی، اینستاگرام. تنها حدود ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و همچنان به معتاد کردن افراد در فضای خود ادامه می دهد و بسیاری از کاربران اینستاگرام به شدت به این شبکه مجازی اعتیاد پیدا کرده اند. کاربران اینستاگرام خیلی بیشتر درگیر پست ها هستند و احتمال زیادی وجود دارد که پست ‌های شما را ‌ببینند. درست است که شاید تمرکز روی رسانه های کوچک تر نادرست به نظر برسد ، اما احتمالاً با فعالیت و تعامل مداوم از طرف شما نتایج بهتری را برای کسب و کار کوچک شما به دنبال خواهد داشت. در ادامه نکات طلایی و کلیدی موفقیت در بازاریابی و فروش اینستاگرام توضیحاتی ارایه می گردد.

۱٫   بدون شناخت و مطالعه وارد هیچ صفحه مجازی نشوید

بیشتر بازاریابان شبکه‌های اجتماعی یک اصل مهم را نادیده می گیرند. این اصل مهم داشتن شناخت کامل از کسب و کار است. بازاریابان شبکه‌های اجتماعی باید نقاط ضعف و قوت و چشم انداز مطلوب کسب و کار مورد فعالیت خود را شناسایی کنند. داشتن شناخت کاملی از نقاط ضعف و قوت، نه تنها در شبکه‌های اجتماعی، بلکه همه جنبه‌های کسب و کار را تحت تاثیر قرار می‌دهد هدف از عضویت در شبکه‌های اجتماعی شناسایی مخاطبان هدف شناسایی محتوای جالب و جذاب برای این مخاطبان شناسایی زمینه‌هایی که در آن مهارت کافی دارید.پس از ارزیابی این موارد، امکان راه اندازی یک پیج اینستاگرام و برنامه ریزی برای تولید محتوا، میسر خواهد بود. اگر نکات گفته شده بررسی نشوند، شیوه‌های شما مشابه بسیاری از رقیبانتان خواهد بود که کورکورانه از الگوی شبکه اجتماعی سایر شرکت‌ها را پیروی می‌کنند اما با شناخت درست از کسب و کار می‌توان اشتراکات زیادی بین نکات قوت شرکت و خواسته مشتریان ایجاد کرد.

حتما سعی کنید برای کسب و کار خود در اینستاگرام برنامه بازاریابی marketing plan داشته باشید

برای رشدِ کسب‌وکار خودتان، به برنامه‌ بازاریابی احتیاج دارید. یک برنامه‌ی درستِ بازاریابی به پرسش‌های زیر پاسخ می‌دهد:

مشتریانِ هدف شما در اینستاگرام چه کسانی هستند؟

چگونه این مشتریان هدف را به صفحه اینستاگرام جذب کنید؟

چگونه مشتریان و مخاطبان‌ خود را در صحفه اینستاگرام حفظ ‌کنید تا خریدار همیشگی شما باشند؟

در صورتی که برنامه‌ بازاریابی شما به درستی تنظیم شود، نقشه‌ی راهی خواهد بود که می‌توانید به کمک آن، مشتریان بی‌شماری را جذب کنید و به طور چشمگیری موفقیت شرکت سازمان و صفحه اینستاگرام خود را بهبود ببخشید.

در فصل بعدی درباره برنامه بازاریابی صفحه اینستاگرام توضحیاتی ارایه شده است.

۲٫    بدون برنامه ریزی برای تولید محتوا شکست خواهید خورد.

فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی باید مشابه و هم راستا با سایر جنبه‌های کسب و کار باشد. لازم به ذکر است که معمولا در قسمت‌های عملیاتی، یک فرآیند مشخص برای ارائه محصول یا خدمات انجام می‌گیرد.

در امور مالی نیز یک برنامه سالانه جامع تعریف می‌شود و بازرسی‌های روزانه و هفتگی برای صورت‌های مالی انجام می‌گیرد. در قسمت فروش نیز اهداف و برنامه‌های اجرایی به منظور رسیدن به موفقیت تعریف می‌شوند.

برای موفقیت در شبکه‌های مجازی باید برنامه‌ریزی و مقاصد معینی تعریف شود. اولین قدم قبل از شروع فعالیت در شبکه‌های مجازی ، تبیین برنامه سالانه و ساز و کاری برای تحلیل آمار شرکت می‌باشد.برای موفقیت استراتژی بازاریابی خود باید روند بازاریابی شبکه اجتماعی خود را تحلیل کنید. آمارهای مختلف را با هم مقایسه کنید. بازخوردهای مثبت را شناسایی کرده و کسب وکارتان را در این مسیر پیش ببرید.برای بدست آوردن آمارهای دقیق از پیج اینستاگرام تان، باید به اکانت تجاری تبدیل کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر علی خویه Instageram.com/khooyeh.ir

۳٫   رفتارشناسی کاربران و مخاطبان در اینستاگرام

افرادی که در اینستاگرام هستند رفتار های خاصی دارند که باید بشناسید ریشه‌ی تفاوت رفتار در این شبکه‌‌های اجتماعی، در واقع مرتبط با ماهیت هر کدام از آنها است: اینستاگرام روی عکس‌ها و ویدئوها تمرکز دارد، در حالی که محتوایی که در فیسبوک به اشتراک گذاشته می‌شود، از نظر نوع قالب‌، ترکیبی‌تر و گسترده‌تر است. در تلگرام بیشتر مردم دنبال اطلاعات نوشتاری بیشتری هستند برای کار در اینستاگرام باید رفتارشناسی خوبی داشته باشید

آنچه واقعا باید بدانید و از آن سود ببرید، در زیر آمده است:

در اینستاگرام مردم دنبال عکس و فیلم هستند

بیشتر به اینستاگرام تفریحی نگاه می کنند

بیشتر خانم ها در اینستاگرام هستند

بیشتر افراد چشم و هم چشم در اینستاگرام هستند

بیشتر افرادی که با حس دیداری تصمیم می گیرند در اینستاگرام هستند

و غیره

پایه‌ی جمعیتی اینستاگرام جوان‌تر از فیسبوک است. در میان کاربران اینترنتی ۲۸ درصدشان در اینستاگرام فعال هستند. نکته‌ی مهم این است که زنان بخش وسیعی از کاربران اینستاگرام هستند و نوجوانان نیز بخش عمده‌ای از مخاطبان آن را تشکیل می‌دهند.

در فیسبوک نیز زنان بیش از مردان حضور دارند و گرو‌ه‌های سنی عمده‌ی آن بین ۱۸ تا ۲۹ سال و ۳۰ تا ۴۹ سال است. اما مهم‌ترین تفاوت آنها این است که فیسبوک افراد مسن‌تر (۵۰ تا ۶۴ سال و بالای ۶۵ سال) را بیشتر از اینستاگرام جذب کرده است

دکتر علی خویه Instageram.com/khooyeh.ir

۴٫   تصاویر و عکس‌های طبیعی

اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی برای به‌اشتراک‌گذاری عکس است و به همین دلیل بر پایه‌ی مسائل بصری بنا نهاده شده است. تنها موردی که میان همه‌ی حساب‌های کاربریِ موفق و محبوب در اینستاگرام مشترک است، عکس‌های خارق‌العاده‌شان است.

به منظور اینکه تبلیغات اینستاگرامی‌تان به افزایش فروش، یادآوری تبلیغات و شهرت برند شما منجر شوند، استفاده از عکس‌هایی با کیفیت بالا و طبیعی یک ضرورت است. در کنار اینکه عکس‌ها باید چیزی بیش از یک عکس «معمولی و محو» باشند، باید طبیعی و اینستاگرامی نیز به نظر برسند تا افراد صرفا به خاطر تبلیغاتی بودن‌شان، آنها را رد نکنند. عکس ها باید با کیفیت که طبیعی بوده و نشانگر هدف فروش و بازاریابی محصولات شما باشند

شرکت غذاییِ «فیلادِلفیا» (Philadelphia) با به اشتراک‌گذاریِ عکسی که هم خیال‌انگیز بود و هم اشتها را تحریک می‌کرد، افزایش فروشی ۴۱ درصدی را مشاهده کرده است.

عکس‌هایی که طوری با پست‌های دیگر ترکیب می‌شوند که گویا «یکی از پست‌های خود آنها» هستند، باعث می‌شوند که برنامه بازاریابی و تبلیغاتی اینستاگرامی شما طبیعی جلوه کند. بنابراین، کاربران اینستاگرام به جای اینکه با سرعت نور از روی عکس‌های‌ شما عبور کنند، به آنها توجه کرده و سعی می کنند برای دیگران نیز فرستاده و پیشنهاد دهند که همین موضوع باعث افزایش فروش شما خواهد شد. سعی کنید کمی عکاسی حرفه یاد بگیرید و عکس های حرفه ای بگذارید مراقب پشت زمینه نور رنگ فضا و محیط اطراف عکس های خود باشید تصاویری که برای پست های خود انتخاب می کنید بسیار مهم هستند. مغز ما می‌ تواند تصاویر را ۶۰۰۰ بار سریع ‌تر از نوشتن پردازش کند، و ما ۹۰ درصد از کل اطلاعات خود را از تصاویر می‌ گیریم. از آنجا که پست‌ های شما تنها برای لحظاتی در نگاه آگاهانه کاربر باقی خواهند ماند، باید از این سرعت برای گرفتن و حفظ توجه دنبال کننده خود استفاده کنید.

اینستاگرام دیگر تصاویر شما را به عنوان یک مربع ساده ارائه نمی دهد بلکه امکان انعطاف پذیری بیشتری با جهت ها /اندازه های تصویر مختلف فراهم می کند. با این وجود ، اگر می خواهید عکس موردنظر همانطور که می خواهید نمایش داده شود ، می توانید اندازه پیکسل های تصویر را در یک بسته قبل از بارگذاری در اینستاگرام تغییر دهید.

آنچه در تصاویر خود می گنجانید ، بخشی از استحکام برند و معرف محصولات و خدمات شما است. شما می خواهید بین محصولات خود و سبک زندگی کاربر ارتباطی موثر ایجاد کنید. در نتیجه لازم است تنظیمات ، محصول و زمینه فصلی را عاقلانه انتخاب کنید

  • با انواع و اهداف تبلیغات اینستاگرام آشنا شوید و هدفمندانه در اینستاگرام بازاریابی وفروش انجام دهید.

انواع تبلیغات اینستاگرامی شامل موارد ذیل می باشد.

تبلیغات اینستاگرامی  اطلاع رسانی

دکتر علی خویه Instageram.com/khooyeh.ir

آگاه کردن مشتری از محصول جدید اهداف تبلیغات اینستاگرامی در مدیریت تبلیغات اینستاگرامی

پیشنهاد استفاده جدید از محصول فعلی (موارد استفاده جدید یک کالا)

آگاه کردن مشتری از قیمتهای جدید محصول

آگاهی به مشتری درباره طرز کار محصول

توصیف و تشریح خدمات موجود برای محصول

تصحیح برداشتهای غلط مشتریان

کاهش ترس مشتریان

ایجاد تصویر مناسب برای شرکت

تبلیغات اینستاگرامی  ترغیبی

ایجاد ترجیحات نسبت محصولات و خدمات شرکت در نزد مشتریان

تشویق و ترغیب مشتری برای خرید محصولات شرکت به جای رقبا

تغییر و تصحیح ادراک مشتری نسبت به ویژگی های محصول

تشویق مشتری برای اتخاذ تصمیمات فوری در خرید محصول

تشویق مشتری برای برقراری تماس تلفنی با بخش فروش و بازاریابی شرکت

تبلیغات اینستاگرامی  یادآوری کننده

یادآوری کردن به مشتری نسبت به اینکه ممکن است محصول و خدمات در آینده مورد نیاز باشد.

یادآوری کردن مشتری نسبت به اینکه محصولات و خدمات را باید از کجا خریداری نماید.

یادآوری کردن محصول در ذهن مشتری در زمانی که محصول خارج از فصل استفاده باشد.

حفظ و نگهداری جایگاه محصول در ذهن مشتری

اهداف برند سازی

اهداف فروش

اهداف میانی

اهداف نهایی

دریافت بروشور

سواری آزمایشی

دیده شدن تعداد ویدئو

حضور در محل (پاخور)

دکتر علی خویه Instageram.com/khooyeh.ir

۷-   لوگو و آرم داشته باشید

سعی کنید یک آرم یا لوگو یا یک نشان برای خود داشته باشید و روی پست های خود آن را درج کنید. همان‌طور که قبلا اشاره شد، عکس‌های‌تان باید فوق‌العاده باشند، به طوری که بخشی از سایر عکس‌ها به نظر بیایند. همچنین پست‌های‌تان نباید به بازدیدکنندگان این حس را منتقل کنند که دارید مستقیما چیزی را به آنها می‌فروشید.

با اینکه قرار دادن لوگوی‌ برندتان روی عکس‌ها بسیار وسوسه‌انگیز است،

«نانیگانز»، که یک شرکت پیشرو در تکنولوژیِ تبلیغات است، در پستی در سایت «مارکتینگ‌لَند» (Marketing Land) نوشته است:

«اگر قصد دارید که لوگوی‌تان را در تبلیغات‌تان بگنجانید، این کار را ماهرانه انجام دهید. در غیر این صورت، یک عنصر سمبولیک یا یک رنگ شاخص برای برندسازیِ به‌یادماندنی، اما نه خیلی غالب، برای برندتان انتخاب کنید.»

۸-  هرچه نوشته‌ی درون عکس‌ کمتر باشد، بهتر است

اینستاگرام یک شبکه مجازی بر پایه عکس تصویر بصری و چشمی است. اینستاگرام کلا بر پایه‌ی عکاسی است. پس به آن به چشم شبکه‌ای اجتماعی برای هنر نگاه کنید. اگر به ۱۰ حساب کاربری برتر اینستاگرام در سال ۲۰۱۵ سر بزنید (البته نه آنهایی که متعلق به افراد مشهور است)، خواهید دید که به ندرت متنی در آنها وجود دارد و تنها درون تعداد اندکی از آنها لوگو مشاهده می‌شود.

قانون محدودیتِ ۲۰ درصدی متن‌های درون هر عکس که در تبلیغات فیسبوکی وجود دارد، در اینستاگرام اعمال نمی‌شود. به این دلیل که اینستاگرام می‌داند که عکس‌هایی که با نوشته پر شده‌اند، بازدیدکنندگان زیادی نخواهند داشت. بگذارید این‌گونه بگوییم: «این یک قانون نانوشته است.» قدرت در سادگی است هر چه ساده تر بهتر هر چه کوتاه تر بهتر. می‌دانیم که مصرف‌کنندگان و کاربران شبکه‌های اجتماعی و مجازی تنها برای مدت زمان کوتاهی به هر چیزی توجه می‌کنند. کار شبکه‌های مجازی رساندن مقدار ثابتی خبر و شایعه به کاربران با کمترین نیاز به مطالعه است و اینستاگرام از این قضیه مستثنی نیست، حتی می‌توان گفت اینستاگرام مکانی است که کاربران آن کمترین تمایل را به «خواندن» دارند و بیشتر تمایل به دیدن دارند همان‌طور که تصاویرتان نباید خیلی نوشته داشته باشند، متن همراه عکس یا همان «کپشن‌» نیز نباید طولانی و پر از نوشته باشد. یادتان باشد «هر چه کمتر، بهتر» هر چه ساده تر بهتر

۹-    توضیح دادن نشانه ضعف است

در اینستاگرام زیاد توضیح دادن نشانه ضعف شماست. شما هر وقت تلاش می کنید چیزی را بیشتر توضیح بدهید بیشتر ضعیف هستید، در نتیجه قدرت در این است که شما در هیچ زمینه ای هیچ وقت توضیح ندهید و کاری را که به نظرتان صحیح و درست است انجام داده و بدانید که حقیقت هیچ وقت پنهان و پشت ابر نمی ماند و بعد از یکسال، دوسال، پنج سال یا ده سال آنهایی که قضاوت کردند، متوجه اشتباه خودشان می شوند. تجربه ثابت کرده که هرچقدر بیشتر توضیح می دهید بیشتر فحش می خورید و بیشتر به شما حمله می شود تا نهایتاً به جایی می رسید که به گریه می افتید و بعد از آن باز هم فحش خواهید خورد و قضاوت خواهید شد شاید باور نکنید اما این روش یعنی توضیح ندادن به دیگران، آنقدر جواب می دهد که بعد از چندماه، هرکس که آن را سرلوحه زندگی خودش قرار داده از آرامش روحی و روانی که بخاطر انجام آن نصیبش شده صحبت می کند ودر حال حاضر این تنها نسخه و بهترین راهکار موجود برای بداخلاقی ها و بی فرهنگی های فضای مجازی ماست

صفحه اینستاگرام دکتر علی خویه Instageram.com/khooyeh.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا