CRM مدیریت ارتباط با مشتریمشاور مدیریت

مهندسی مجدد

مدرس فروش مشاور فروش دکتر فروش – دکتر علی خویه

خصوصیات یک مشاور فروش خوب و حرفه ای چیست؟

ویژگی های یک مدرس فروش و بازاریابی خوب و حرفه ای چیست؟

شاید این سوال را خیلی از شما پرسیده باشید یک مدرس و مشاور فروش حرفه ای باید چه خصوصیتی داشته باشد؟

ویژگی های مدرس و مشاور فروش حرفه ای از چهار منظر قابل بررسی است.

اول شخصیت مشاور ومدرس فروش، دوم  نگرش و بینش یک مشاور و مدرس فروش، سوم مهارت یک مشاور و مدرس فروش و چهارم دانش یک مشاور و مدرس فروش

در مورد هر یک از اینها توضیحاتی داده می شود امیدوارم مورد استفاده تمامی دست اندرکاران در زمینه مشاوره فروش برند و بازاریابی قرار گیرد

سعی کنید در انتخاب مدرس و مشاور فروش و بازاریابی خود به این موارد دقت داشته باشید همانطور که برای انتخاب یک کارمند برای خود وسواس دارید و یک کارمند بد می تواند شرکت شما را نابود کند، انتخاب اشتباه مشاور و مدرس فروش و بازاریابی خود و یا انتخاب بد یک مدرس و مشاور بازاریابی و فروش می تواند رشد شرکت شما را متوقف کند یا حتی راه را اشتباه رفته و باعث نابودی شرکت شما گردد.

پس از شما خواهشمندم به موارد زیر دقت لازم داشته باشید تا یک  مشاور و مدرس بازاریابی و فروش حرفه ای انتخاب کنید.

هدف ما خدمت به شما سروران و دوستان عزیز است. khooyeh.ir

شخصیت یک مشاور و مدرس فروش و بازاریابی باید چگونه باشد؟

با هر کسی که می خواهید کار کنید ابتدا باید به شخصیت فرد مورد نظر دقت داشته باشید. اگر بهترین آدم دنیا هم که باشد، اگر شخصیت مورد اعتماد و باثباتی نداشته باشد ممکن است در میانه راه با مشکل مواجه شوید. سعی کنید شخصیت مشاور و مدرس بازاریابی و فروش خود را با دقت زیر نظر داشته باشید مراقب باشید فرد مبالغه آمیز دروغگو و چند قطبی نباشد. بعضی از مشاوران و مدرسان فروش و بازاریابی متاسفانه دوقطبی هستند و دچار چند شخصیتی هستند و برخی از آنها اخلاق خوبی ندارند. در ظاهر بسیار خوب هستند ولی در باطن ممکن است تندخو، کوتاه نظر، تنگ نظر و معامله گر باشند و در ادامه کار ممکن است با آنها دچار مشکل شوید. مشاوران و مدرسان بازاریابی و فروشی داریم که به شدت اهل معامله هستند و ممکن است شخصیت معامله گری و تجاری گری آنها شما را از اهداف دور کند.

نگرش ذهنیت و بینش یک مشاور و مدرس فروش و بازاریابی باید چگونه باشد؟

آیا می توانید ذهن مشاور و مدرس فروش خود را بخوانید؟ به نظر شما چرا باید به نگرش و بینش مدرس و  مشاور فروش خود توجه کنید؟ همانطور که می دانید تمام وجود هر فردی در ذهن آن فرد می باشد. تمام تصمیمات یک مدرس و مشاور فروش در ذهن او می گذرد متاسفانه برخی از مدرسان و مشاوران بازاریابی و فروش به بلوغ فکری و نگرشی نرسیده اند و ممکن است تصمیماتی در سازمان شما بگیرند که مثل بمب شرکت شما را منفجر کنند مثلا به طور ناگهانی نیروهای شما را اخراج کنند یا به خاطر عدم ارتباط با پرسنل شما شروع به بدگویی از پرسنل شما دارند و این خطرناک است لطفا در انتخاب و گزینش مشاور و مدرس بازاریابی فروش و برند خود دقت لازم را داشته باشید. با یک مدرس و مشاور تازه به دوران رسیده و شو من که فقط دنبال خودنمایی و حرکات نمایشی در شرکت شماست ممکن است به مشکل برخورد کنید. یا مدرس و مشاوری که از شرکت شما به عنوان اهرم استفاده می کند یا سو استفاده از شرکت شما و نیروهای شما دارد می تواند استراتژی های فروش و بازاریابی شرکت شما را به خطر بیاندازد. یک مدرس و مشاور فروش بازاریابی مذاکره و مدرس برند و مشاور برندی انتخاب کنید که نگرش کامل همه جانبه و انعطاف پذیری دارد این مساله را از سوابق گذشته مشاور و مدرس می توانید متوجه شوید. از تجربه چندین ساله اش، از این که قبلا کجا بوده، برای تست نگرش و بینش و ذهنیت یک مشاور و مدرس بازاریابی فروش و برند می توانید از اهداف او بپرسید، از آینده نگری و قدرت پیش بینی مسائل برند فروش و بازاریابی، از موفقیت های او بپرسید بررسی کنید که آیا مشاور و مدرس فردی است که به کار تیمی اعتقاد دارد یا خیر، بررسی کنید که آیا مشاور و مدرس بازاریابی فروش و مذاکره شما چقدر زود باور و دهان بین است یا خیر. لطفا خوب بررسی کنید.

khooyeh.com

یک مشاور و مدرس فروش باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

چیزی که پازل یک مشاور و مدرس بازاریابی فروش را کامل می کند مهارت شخص است هر چه از مهارت بگوییم کم گفته ایم مهارت با هیچ چیزی قابل قیاس نیست متاسفانه بازار امروز پر شده است از افرادی که بدون مهارت ادعای مشاور و مدرس فروش بازاریابی برند مدرس مذاکره مدرس CRM  و  مدرس مدیریت و رشته های مختلف دارند کسانی که فقط با هزینه های هنگفت تبلیغات خود را جای مشاوران و مدرسان مدیریت فروش بازاریابی برند جا داده اند یک مدرس و مشاور فروش باید مهارت های مختلفی داشته باشد مهارت سخنگویی و فن بیان یک مشاور و مدرس فروش و بازاریابی بسیار مهم است مهارت مدیریت نظارت کنترل مهارت پاسخگویی از همه مهم تر مهارت حل مساله و حل بحران یک مدرس و مشاور بازاریابی و فروش باید به اندازه یک مدیر بحران باشد هوش اجتماعی هوش احساسی هوش عاطفی یک مدرس فروش یک مدرس بازاریابی یک مدرس برند یک مدرس مذاکره یک مشاور مدیریت یک مشاور فروش یک مشاور بازاریابی بسیار مهم است لطفا دقت داشته باشید لطفا به تجربه ها ومهارت های مدرس و مشاور فروش خود دقت داشته باشید

یک مدرس و مشاور بازاریابی و فروش باید چه دانشی داشته باشد آیا دانش آکادمیک برای یک مشاور و مدرس فروش و بازاریابی مهم است؟

خیلی سخت است که کسی در رشته IT تحصیل کرده باشد و بخواهد کار عمرانی انجام دهد مگر اینکه تجربه بسیار زیادی داشته باشد. خیلی سخت است کسی که رشته مهندسی مکانیک تحصیل کرده بخواهد در رشته روانشناسی مشاوره بدهد مگر اینکه واقعا بیست سی سال تجربه ومهارت داشته باشد . رشته فروش بازاریابی و برند هم دقیقا همین طور است تحصیلات به شدت در ارایه راهکار حل مساله و تسلط فرد در فروش و بازاریابی تاثیر گذار است پس حتما کسی را برای مشاور بازاریابی فروش و برند انتخاب کنید که حداقل تحصیلات مرتبط داشته باشد در ضمن لااقل چند جلد کتاب یا مقاله در این زمینه ها داشته باشد کسی که یک کتاب تالیف می کند در واقع باید پنجاه کتاب را خوانده باشد تا بتواند یک کتاب بنویسد کسی که مدرک فوق لیسانس دارد حداقل پنجاه جلد کتاب مرتبط خوانده پس خیلی مهم است که مدرس فروش و بازاریابی کتاب های مرتبط داشته با در تحصیلات مرتبط تحصیل کرده باشد متاسفانه برخی افراد فقط باخواندن و لب خوانی یک کتاب و درست کردن چند اسلاید و پاور پوینت از یک کتاب ادعا دارند که مدرس و مشاور فروش هستند پس مطالعه تحقیق و دقت شما را نیاز دارند تا تشخصیص خوب داده و یک مشاور و مدرس فروش و بازاریابی مناسب انتخاب کرده باشید.( منبع کتاب مشاور مدیریت دکتر علی خویه )

موفق باشید

دکتر علی خویه

مشاور و مدرس شرکت های معتبر ملی و بین المللی

برای ارتباط با مدیر عامل گروه می توانید به نشانی های ذیل مراجعه فرمایید.

 • صفحه اینستاگرام دکتر علی خویه
  instagram.com/khooyeh.ir

 • کانال تلگرام دکتر علی خویه شامل کانال جامع مدیریت بازاریابی و فروش و برند
  https://telegram.me/dr_khooyeh
  ————————————————————

 • کانال تلگرام دکتر برند
  اصول و تکنیک های برندسازی- دکتر برند انجمن برند
  https://telegram.me/branddoctor

 • صفحه اینستاگرام انجمن برند دکتر برند

 • https://www.instagram.com/anjoman_brand/
 • ———————————————————-
 • کانال تلگرام دکتر مال اولین مرجع مدیریت و مهندسی فروشگاه، کانال فروشگاه داران، مدیریت فروشگاه

  https://telegram.me/drmall

 • صفحه اینستاگرام دکتر مال مرجع مدیران و کارکنان فروشگا ها

 • https://www.instagram.com/hypermarketing.ir

 

 • کانال آموزش مذاکره، فن بیان و زبان بدن، آکادمی مذاکره ایران

  https://telegram.me/negotiationacademy     

 • صفحه اینستاگرام آکادمی مذاکره ایران

 • https://www.instagram.com/negotiation_academy
 • ————————————————

  مدرسه ی بازاریابی و فروش ایران

  https://telegram.me/sales_technic
  —————————————————-

  کانال پخش و توزیع مویرگی، ویزیتوری

  https://telegram.me/moyragi
  ———————————————-

   کانال آموزش دکتری فروش و بازاریابی

 • https://telegram.me/mmsbc
 • کانال تلگرام crmمدیریت ارتباط با مشتری

  https://telegram.me/crmcc
  ———————————————————-

 • شماره تماس با مدیر برنامه استاد خویه

 • ۰۹۱۲۳۹۹۸۰۲۷
 •   ۰۹۰۳۴۹۹۱۱۹۴
 • ۰۲۱۲۶۷۱۱۲۷۱
 • تهران ، خیابان نیاوران ( باهنر)، بعد از پمپ بنزین، کوچه رفیعی، پلاک ۵
 •   شماره تماس مستقیم با دکتر علی خویه:

 • ۰۹۱۲۲۹۹۱۶۰۸
 • وب سایت های ذیل
 • www.drkhooyeh.ir
 • مشاور فروش بازاریابی و برند www.khooyeh.com 
 • دکتر بازاریابی  www.marketingdoctor.ir
 • دکتر فروش   www.doctorsales.ir 
 • دکتر برند  www.branddoctor.ir 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا